„Film-Színház-Muzsikálás” programsorozat
Két alkotó csapat a Gombolyag Alapítvány (www.gombolyag.com) és a budapesti Szív-kamara Színház és Művészeti Iskola együttműködésében művésztanárok, alkotók, szakemberek közreműködésével nyújtotta be azt a TÁMOP-3.2.13-12/1 pályázatot, amely bő egy év várólistás töprengést követően –egyébként akkor is kizárólag a 7 éves uniós ciklus lezárásának és a következőn történő minél nagyobb arányú lehívhatóságnak köszönhetően – révbe ért. A projekt tervezésekor olyan lehetőségeket kívántunk megteremteni, amelyek pozitív módon érinti a diákok szabadidős tevékenységét és a művelődéshez való viszonyát.A „Film…Színház…Muzsikálás” program kiemelt célja volt, hogy a kulturális intézmények mind szélesebb körben kapcsolódjanak be a formális oktatásba és szerepük erősödjön meg a kulturális tudás átadásában, a közoktatásban résztvevő gyerekek tanórai és tanórán kívüli nevelésének és oktatásának támogatása által. .
A 'Film, színház, muzsikálás' című programunkról a Gombolyag Alapítvány oldalán részletesen olvashatsz.
www.gombolyag.com
„Játszani is engedd ” programsorozat
A MOL Új Európa Alapítványa által támogatott „Játszani is engedd ” programsorozatunk feladatul tűzte ki, a gyermekvédelmi gondoskodásban és családsegítő hálózatban élő veszélyeztetett gyermekek, fiatalok művészet és élményterápiás szolgáltatásához való rendszeres hozzáférését. Foglalkozásaink a helyi közösségekben meglévő erőforrásokra épít, szokatlan környezetben, az érintett otthonok lakóterületeiben, és színházi környezetben. A program célja, hogy növelje a célcsoport társadalmi bázisát, elismertségét, serkentse a közösség aktivitását, csökkentse a szegregációt. Továbbá segítse elő a résztvevők önértékelésének javulását és a kezdeményezőkészség erősödését. Tapasztalatunk szerint az új helyzetekben, új emberekkel együtt tevékenykedve könnyebben vonják kétségbe a résztvevők a korábbi – sokszor nem hatékony, esetleg destruktív – társas forgatókönyvek, gyakorlatok kizárólagosságát. Az új közösség hosszabb idő alatt kialakuló saját kultúrája megfelelő alternatívaként jelenhet meg majd az egyén életében, ahol a csoport tagjai új helyzetekbe merik hozni magukat, új megoldási módokat próbálhatnak ki, és visszajelzést kaphatnak tevékenységükről. A hátrányos és veszélyeztetett csoportok segítésének számos művészet és élményterápiás módszere létezik már. Mindazonáltal, nem túlzás talán azt állítanunk, hogy a színházi neveléssel foglakozó társulatok is e terület egyik kitüntetett képviselői. E módszerekkel dolgozó társulatok abban hisznek, hogy a folyamatban létrejövő tapasztalat nagy fontossággal bírhat a gyerekek számára, rögzülése nem csak az intellektus szintjén, de érzelmi szinten is megtörténik, így tehát nagyon hatékony. A Színház mindig csak eszköz ebben a folyamatban! A problémáival magára hagyott gyermek könnyen válik agresszió áldozatává, vagy agresszorrá. Meggyőződésünk, hogy a színház rengeteget segíthet a prevenciós tevékenységben és valós konfliktusok felismerésében, a "kibeszélés", a hatékony kommunikáció lehetőségének biztosításában. Célunk a legkorszerűbb pedagógiai elvek és ismeretek közvetítése mellett a "képessé tevés", a konfliktuskezelő képességek fejlesztése, a színház és a művészetek megszerettetése.
A MOL Új Európa Alapítványa által támogatott „Játszani is engedd ” programsorozatunkról részletesen beszélt Horváth Klára, a Szív-kamara művészeti vezetője és Dr. Kopácsi Judit, a Terézvárosi Gyermekjóléti Szolgálat vezetője a Kontakt Rádióban. A teljes adást az alábbi linken halgathatod meg.
www.kontaktradio.hu
Az előző evi 'Film, színház, muzsikálás' című programunkról a Mol Új Európa Alapítvány oldalán részletesen olvashatsz.
Új Európa Alapítvány
Ha bármi kérdésed van vedd fel velünk a kapcsolatot e-mail-en
sziv-kamara@t-online.hu vagy a 06-30-610-54-14-es mobilon.